wtorek, 16 sierpnia 2022

Budyniowiec bez pieczenia

     W takie upały jak dziś pozostaje zrobić tylko mocno chłodzące ciasto bez pieczenia. Proste w wykonaniu, Wykonane z produktów które zazwyczaj ma się zawsze w domu. Konsystencja ciasta jest trochę inna niż w typowych ciastach bez pieczenia na bazie śmietanki czy sera. Trochę przypomina żelki, trochę budyń, ciekawe i smaczne ciasto. Na wierzch można dać inne miękkie owoce.


masa budyniowo-galaretkowa:

1 litr mleka

3 budynie waniliowe lub śmietankowe

4 zaokrąglone łyżki cukru

2 galaretki cytrynowe

100 g zimnego masła

podłużne biszkopty

3 szklanki mleka zagotować z cukrem. W pozostałej 1 szklance mleka rozprowadzić budynie, wlać na wrzące mleko, mieszając gotować ok. pół minuty. Zdjąć z palnika, wsypać galaretki, dobrze wymieszać. Dodać pokrojone na mniejsze kawałki masło, wymieszać do połączenia się składników.

Na dno tortownicy o średnicy 25 cm ułożyć biszkopty, powoli wlewać masę budyniowo-galaretkową na wierzch biszkoptów. Wyrównać, wstawić do lodówki do zastygnięcia.


wierzch:

1 szklanka borówek

1-2 morele

1 galaretka agrestowa

300 ml wody

Wodę zagotować, zdjąć z palnika, wsypać galaretkę, mieszać do rozpuszczenia. Odstawić do ostygnięcia i lekkiego stężenia.

Na wierzch masy budyniowo-galaretkowej wysypać borówki i pokrojone na mniejsze kawałki morele. Powoli wylać galaretkę. Wstawić do lodówki do schłodzenia i całkowitego stężenia. Podawać mocno schłodzone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz