wtorek, 9 kwietnia 2019

Błyskawiczne dania

     Sposób na błyskawiczny obiad - opiekacz befsztyk - gofry firmy Dezal Atrakcyjne śniadanie nie musi być pracochłonne bo można zrobić je w minutę! Tak samo będzie z obiadem bo grillowanie takim sprzętem trwa równo minutę :) Wszystko to dzięki mocy 1300W !
Płyta pokryta jest powłoką zapobiegającą przywieraniu dlatego bardzo łatwo jest ją czyścić, wystarczy zwilżony papierowy ręcznik kuchenny :)
Odkąd posiadam taki opiekacz praktycznie codziennie jest on w użyciu. Można w nim zrobić "zwykłe" opiekane kanapki, usmażyć dietetyczne kotlety z kurczaka, grillowane warzywa czy po prostu odgrzać sobie obiad - kotlety czy ziemniaki.
Pokazuję Wam błyskawiczną propozycję śniadaniową i jednominutowe filety z kurczaka :) Proste a jakie dobre :) Dezal to marka której warto zaufać!

śniadaniowe grzanki:
2 kromki chleba tostowego
1 duże jajko
1 łyżka słodkiej śmietanki
sól
duża różyczka brokuła
kawałek świeżej czerwonej papryki

Z każdej kromki chleba wyciąć środek. Paprykę pokroić w drobną kostkę, brokuł podzielić na malutkie różyczki.
Jajko roztrzepać widelcem ze słodką śmietanką i solą.
Chleb ułożyć w rozgrzanym opiekaczu, w środek wlać jajko, posypać papryką i brokułem. Zamknąć opiekacz, grillować ok. 50 sekund.

Jednominutowe filety z czosnkiem niedźwiedzim:
pojedynczy filet z piersi kurczaka
sól
suszony czosnek niedźwiedzi

Filet przekroić wzdłuż na 3-4 cienkie płaty. Posypać z jednej strony solą i czosnkiem niedźwiedzim. kłaść na rozgrzaną płytę opiekacza, grillować 1 minutę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz